Sirup Neera® zloženie

PRÍRODNÝ STROMOVÝ SIRUP NEERA

Tento jedinečný sirup bol vyrobený vo Švajčiarsku z čistého kanadského javorového sirupu stupňa C+ a niekoľkých druhov palmových sirupov z Juhovýchodnej Ázie. Trvalo 5 rokov a prebehli tisíce testov než bola vytvorená zmes dokonale zodpovedajúca potrebám Neera Detox kúry.

Tento sirup preslávila BeyonceKnowles, americká speváčka a herečka.
Počas Neera Detox kúry sa telo samo čistí od nečistôt. Konzumácia ďalších nečistôt v podobe potravinových polotovarov iba zväčší problém a naruší diétu.

JAVOROVÝ SIRUP

Preto je na výrobu prírodného stromového sirupu Neera použitá iba miazga z vybraných stromov rastúcich v prírodnom prostredí bez chemikálií. Proces zberu
a výroby je náročný a nekompromisný.

Javorové stromy musia byť aspoň 40 rokov staré, kým sú narezané. Jeden konkrétny druh javoru (v angličtine Bird´s Eye Maple) z asi 75 druhov, ktoré v Kanade rastú, produkuje miazgu iba v období 4-6 týždňov počas marca a apríla. V tej dobe sú lesy pokryté ešte silnou vrstvou snehu, a tak je zber miazgy studenou a drsnou úlohou.

Každé ráno sa miazga zbiera do vedier zavesených na strome. Je prenesená do budovy, kde ju zahrievajú nad dreveným ohňom tak dlho, pokým nezhustne do konzistencie sirupu.
Miazga je zahrievaná a koncentrovaná preto, aby sa zabránilo pokazeniu sirupu. Na 1l sirupu je treba 40 – 50 l sladkej miazgy.

To je množstvo, ktoré jeden strom vyprodukuje za jeden rok. Madal Bal prírodný stromový sirup je zložený iba z tmavého javorového sirupu typu C+, ktorý je najmenej upravený a najbohatší na esenciálne minerály.

Viac o zdroji javorového sirupu nájdete tu

PALMOVÝ SIRUP

Získavanie palmového sirupu je nemenej náročné, vzhľadom k tomu, že každý deň sa musia trochu narezať kvitnúce stonky stromu. Miazga sa potom zbiera zo stoniek. Tento chúlostivý, prácny postup efektívne zhromažďuje tú najsilnejšiu životnú energiu rastliny, miazgu, ktorá by sa inak zmenila na ovocie stromu (napr. kokosy).

Táto miazga je potom zahrievaná nad otvoreným ohňom a tým jemne zahusťovaná, aby sa zabránilo fermentácii.

Prírodný stromový sirup Neera obsahuje miazgu z niekoľkých druhov paliem z juhovýchodnej Ázie:

  • kokosovej palmy
  • palmy arenga
  • palmy kitul z dažďových pralesov
  • palmy nipah z močarísk a mokradí
  • a palmy palmyra zo severnej Srí Lanky

Madal Bal používa iba palmový sirup získaný na malých rodinných farmách technikami naučenými a sledovanými medzinárodnými pomocníkmi. Tento intenzívny spôsob produkcie je určite omnoho drahší než pestovanie na veľkých plantážach, zaisťuje však organický sirup najvyššej kvality a pomáha miestnej spoločnosti v rozvoji podporou rodinných podnikov.

Kľúčovou zložkou stromového sirupu Neera je bohatý podiel esenciálnych minerálov. Javorový sirup je bohatý na horčík a zinok, dva prvky, ktoré v palmovom sirupe nie sú takmer vôbec zastúpené. Palmový sirup naopak obsahuje veľké množstvo draslíka
a vápnika, dva prvky nevyhnutné pre správne fungovanie buniek, a preto dôležité pri prečisťovaní. Keď sú tieto dva sirupy zmiešané v správnom pomere, vznikne unikátny prírodný stromový sirup Neera, ktorého zloženie je takmer dokonale vyvážené pre ľudský organizmus.


Tabuľka obsahu minerálov a stopových prvkov v prírodnom stromovom sirupe Neera:

Prvok mg / kg (prvok / sirup)
Železo (Fe) 12,1
Mangán (Mn) 18,9
Zinok (Zn) 49,5
Horčík (Mg) 144,0
Vápnik (Ca) 358,0
Sodík (Na) 457,0
Draslík (K) 3963,0

 

Zloženie živín
zložka na 100 g
energia 264 kcal
bielkoviny 1,1 g
uhlohydráty 64,9 g
tuky 0,0 g