Prepojenie duchovnosti a diéty

POZITÍVNY PRÍSTUP K ŽIVOTU

Duchovnosť a pôst boli už od nepamäti prepojené. Duchovní hľadajúci nejedli a praktikovali meditáciu a iné cvičenia, aby sa viacej priblížili porozumeniu zmyslu života. Ak sa oslobodí myseľ od materiálnych väzieb je schopná uprieť svoju pozornosť k vyšším cieľom a objaviť svoje hlboké mystériá.

Aj veľa vedeckých štúdií dokázalo prepojene medzi stavom našej mysle a zdravím. Toxické myšlienky ako strach, zlosť a obavy vytvárajú toxíny v našom tele a tým preukázateľne zvyšujú riziko ochorenia. Medzi telom a mysľou existuje neoddeliteľné spojenie. Zdravý pozitívny prístup k životu je pravdepodobne tou najlepšou medicínou, ktorú môžeme použiť.

Z duchovného hľadiska je telo vonkajším vyjadrením a nástrojom vznešenej a rozsiahlej skutočnosti – zahrňujúcej fyzickú, vitálnu, mentálnu , psychickú a duchovnú ríšu. Neera Detox kúra môže byť nástrojom duchovnej obnovy a seba objavenia. Pre tých, ktorí sa zaujímate o tento aspekt prečistenia, doporučujeme cvičenie meditácie ako cestu k hlbšiemu uvedomeniu.

Pridaj komentár